shop World of Wines
Základní informace k vínu Modrý Portugal
Seznamte se s víny

Základní informace k vínu Modrý Portugal

Modrý Portugal se řadí mezi staré moštové odrůdy vinné révy. Je určený pro výrobu vín červených. Původ této odrůdy není známý. Její domovinou však není Portugalsko. Na našem území je nejvíce rozšířeno její pěstování v oblastech Slovácka a Velkopavlovicka. Dobrým odrůdám se daří také v oblasti Litoměřicka, Čáslavska nebo Roudnicka. Pěstuje se i na Moravě a to v oblastech Kyjovska, Hodonínska nebo Uherského Hradiště.
U této odrůdy se dá dosáhnout velmi snadno vysokých výnosů, ale je to na úkor kvality.

Charakteristika vína

Z odrůdy Modrý Portugal se vyrábějí vína s barvou nižší rubínovou. Odstín barvy závisí na velikosti sklizně, je však méně intenzivní.

Ucítíte v něm tóny peckového ovoce nebo černého koření. Někdy vyniká i vůní pivoněk nebo fialek. Je velmi příjemná. Chuť nabízí příjemnou a harmonickou, jemně natrpklou. Podíl kyselinek je nižší, má lehčí tělo a menší obsah tříslovin.

Pokud se použije karbonická macerace, objevuje se na trhu jako víno Martinské, právě v období 11. listopadu.

Tento druh vína bývá používán ke scelování s víny tvrdými nebo vysokou aciditou. Zjemní je.
Zrání vína probíhá rychle a proto není příliš vhodným druhem k archivaci. Jeho aroma vynikne v případě, že se pije mladé.

Párová s jídlem

Lehké druhy vína jsou ideální volbou na žízeň a dobře se kombinují s celou řadou pokrmů, především takových, kde je málo koření a jsou méně tučné. Podávat je můžeme k masu rybímu, drůbežímu, bažantovi, kachně nebo huse. Hodí se k bifteku, pokrmům sýrovým, těstovinovým, s obsahem šunky nebo k salámům. Vzhledem k tomu, že se jedná o lehčí druh vína, je vhodný pro lehkou kuchyni, jako je třeba italská. Je dobré podávat jej trochu podchlazený. Lze jej kombinovat s víny suchými, kabinetními.

Přečtěte si také článek: Tramín: Víno z malé tyrolské vesničky

Chcete potěšit své blízké dobrou lahvinkou kvalitního vína? Pak není nic snazšího, než navštívit náš e-shop, který nabízí vína velmi chutná a kvalitní.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/z%c3%a1tky-v%c3%bdvrtka-%c5%a1roub-v%c3%adno-nap%c3%adt-se-640362/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com