shop World of Wines
Základní informace o víně Cabernet Franc
Seznamte se s víny

Základní informace o víně Cabernet Franc

Cabernet Franc patří mezi tradiční, starobylé středně pozdní moštové odrůdy vinné révy. Hrozny se používají pro výrobu vín červených. Domovinou jsou úbočí španělského pohoří Pyrenejí. Zde se dochovaly velmi starobylé vinice.

Pěstování

Kromě pyrenejských vinic se můžeme s touto odrůdou setkat na vinohradech ve Španělsku, v Itálii, v USA, v Chile, v Jihoafrické republice, v Brazílii, Austrálii, ve Švýcarsku, Německu nebo na Novém Zélandu. V naší odrůdové knize zapsána není.

Může být pěstována i v mírně chladných klimatických podmínkách. V Bordeaux tak tvoří jakousi zálohu pro případ chladnějšího počasí během období sklizně. Vzhledem k tomu, že raší později,většinou se vyhne pozdějšímu jarnímu mrazíku.

Co se půdy týká, snese i půdu suššího charakteru. Vytvoří pak menší bobule. Ty však mohou být o to kvalitnější. Vinné révě se bude dařit na půdě, která je písčitá, může mít i vyšší obsah vápníku. Víno z ní vyrobené bude plnější a těžší.

Víno

Typická barva vína je sytá, světlejšího tónu. Víno je plné a aromatické, má jemné taniny. Charakteristické je pro něj ovocité aroma švestek, jahod, ostružin, černého rybízu nebo malin. Ucítíme vůni fialek a bylinek společně s čerstvou zelenou paprikou a jemnými tony kakaa, tabáku, máty a pepře. Víno zraje dříve a můžeme jej popíjet mladší.

V USA a Kanadě se z této odrůdy vyrábějí vína odrůdová ledová.

Párování s jídlem

Co se podávání s pokrmy týká, tak je vhodné k různým druhům masa – jehněčí, červené druhy masa, zvěřina, steaky, kachna, husa, telecí. Dokonale doplní chuť hamburgerů, grilovaných holoubat, grilovaného nebo pečeného telecího, jehněčích žebírek, grilovaného nebo pečeného jehněčího, sýrů, především těch zralejších nebo aromatických s bílou plísní. Je vhodné i k pokrmům

Přečtěte si také článek: Základní informace k vínu Modrý Portugal

Že ve víně je pravda, ví asi každý z nás. Ne každý však ví, že náš e-shop nabízí vína té nejvyšší kvality. Pokud nevěříte, navštivte jej a přesvědčte se sami.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/z%c3%a1tky-v%c3%bdvrtka-%c5%a1roub-v%c3%adno-nap%c3%adt-se-640362/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com